Film


Aquaman (Storyboards) -  James Wan,Warner Brothers

Ready Player One (Storyboards) - Steven Spielberg, Amblin Entertainment

The Dark Tower (Storyboards) - Nikolaj Arcelm, Sony Pictures 

The Nth Ward (Storyboard Artist) - Camille Brown

Robopocalypse (Concept  Art) - Twentieth Century Fox

Passengers (Storyboards) - Morten Tyldum, Columbia Pictures

Beyond the Call to Duty (Concept/ Storyboards) -  Aleksandar Ivicic, Hot Iron Productions

Goosebumps (Storyboards) - Dir. Rob Letterman, Columbia Pictures

Jurrasic World (Storyboards) - Dir. Colin Trevorrow, Amblin Entertainment

Robocalypse (Concept Artist) - Amblin Entertainment

Call of Duty: Undead (Concept/Storyboards) - Dir. Aleksandar Ivicic, Hot Iron Production

Ender's Game - Dir. Gavin Hood, Summit Entertainment

The Wolverine (Concept/Storyboards) - Dir. James Mangold, Twentieth Century Fox

Robosapien: Rebooted (Storyboards) - Dir. Sean McNamara, Arad Productions

Green Lantern (Storyboards) - Dir. Martin Campbell, Warner Bros.

Gulliver's Travels (Storyboards) - Dir. Rob Letterman, Twentieth Century Fox

The Final Destination (Storyboards) - Dir. David R. Ellis, New Line Cinema

Dragonball: Evolution (Storyboards) - Dir. James Wong, Twentieth Century Fox

Hellboy II: The Golden Army (Storyboards) - Dir. Guillermo del Toro, Universal Pictures

Indian Jones: Crystal Skull (Illustrator) - Dir. Steven Spielberg, Paramount Pictures

I Am Legend (Storyboards) - Dir. Francis Lawrence, Warner Bros.

Fred Claus (Storyboards) - Dir. David Dobkin, Warner Bros.

Idlewild (Storyboards) - Dir. Bryan Barber, Universal Pictures

Superman Returns (Storyboards) - Dir. Bryan Singer, Warner Bros. 

X-Men: The Last Stand (Storyboards) - Dir. Brett Ratner, Twentieth Century Fox

The Legend of Zorro (Storyboards) - Dir. Martin Campbell, Columbia Pictures

National Treasure (Illustrator) - Dir. Jon Turteltaub, Walt Disney Pictures

The Chronicles of Riddick (Storyboards) - Dir. David Twohy, Universal Pictures

Beyond Borders (Storyboards) - Dir. Martin Campbell, Paramount Pictures

Underworld (Storyboards) - Dir. Len Wiseman, Screen Gems

X2 (Storyboards) - Dir. Bryan Singer, Twentieth Century Fox

Daredevil (Storyboards) - Dir. Mark Steven Johnson, Twentieth Century Fox

Kangaroo Jack (Storyboads) - Dir. David McNally, Warner Bros.

Red Dragon (Storyboards) - Dir. Brett Ratner, Universal Pictures

The One (Storyboards) - Dir. James Wong, Columbia Pictures

Just Visiting (Storyboards) - Dir. Jean-Marie, Poire Gaumont

Mission to Mars (Illustrator) - Dir. Brian De Palma, Touchstone Pictures

Galaxy Quest (Storyboards) - Dir. Dean Parisot, DreamWorks

Bicentennial Man (Storyboards) - Dir. Chris Columbus, 1492 Pictures

Fight Club (Storyboards) - Dir. David Fincher, Fox 2000 Pictures

Stigmata (Storyboards) - Dir. Rupert Wainwright, MGM

Inspector Gadget (Storyboards) - Dir. David Kellogg, Walt Disney Pictures

The Matrix (Storyboards) - Dir. Andy and Lana Wachowski, Warner Bros.

Armageddon (Storyboards) - Dir. Michael Bay, Touchstone Pictures

The Edge (Storyboards) - Dir. Lee Tamahori, Art Linson Productions

Batman and Robin (Illustrator) - Dir. Joel Schumacher, Warner Bros.

The Fifth Element (Storyboards) - Dir. Luc Benson, Gaumont

 

Video Games


Twisted Metal: Black (Storyboards) - Incog Inc. Entertainment

Vigilante 8: Second Offense (Storyboards) - Luxoflux

 

Download Full Resume